جذب نمایندگی فروش
خانهویدئو معرفی انواع سیبک خودرو

معرفی انواع سیبک خودرو

13 آبان 1402
0 29
معرفی انواع سیبک خودرو

سیبک خودرو چیست؟
سیبک یک مفصل کروی هست که وظیفه انتقال حرکت از غربیلک فرمان به چرخ ها را بر عهده دارد که از انواع سیبک خودرو میتوان به سیبک فرمان، سیبک مفصل، سیبک طبق، سیبک میل تعادل اشاره کرد.

وظیفه سیبک فرمان:

وظیفه انتقال حرکت از محور فرمان به چرخ ها را سیبک فرمان بر عهده دارد و دو نوع حرکت سیبک وجود دارد که زاویه نوسانی و زاویه چرخشی نام دارد.

وظیفه سیبک مفصل:

این قطعه گاهی به عنوان “بازویی فرمان” نیز شناخته می‌شود. وظیفه اصلی این مفصل، انتقال نیروی کششی از جعبه فرمان به سیبک فرمان است، همچنین به ایجاد اتصالی محکم در جعبه فرمان کمک می‌کند. این قطعه جزء خانواده سیبک‌ها محسوب می‌شود و به دسته قطعات جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو تعلق دارد.

وظیفه سیبک طبق:

سیبک طبق وظیفه اتصال سیستم تعلیق خودرو به بدنه موتور را بر عهده دارد. این قطعه از جنس فلزی ساخته شده و در دو سر خود دارای بوش‌های محوری دارد. از یک سوی به شاسی و از سوی دیگر به سیستم تعلیق وصل می‌شود. وظیفه دیگر این قطعه، دفع نیروهای عرضی از جاده و جلوگیری از انتقال آن‌ها به شاسی می‌باشد.

وظیفه سیبک میل تعادل:

برقراری تعادل در خودرو بر عهده سیبک میل تعادل می باشد. به عبارتی دیگر سیبک میل تعادل در برابر نیروی چرخشی که وقتی یک چرخ به سمت بالا یا پایین حرکت می‌کند و وزن از یک سمت وسیله نقلیه به سمت دیگر منتقل می‌شود ( هنگام حرکت در پیچ) مقاومت می‌کند.

امتیاز دهی post

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.