جذب نمایندگی فروش
خانهویدئو ۱۰ نشانه خرابی جلوبندی خودرو

۱۰ نشانه خرابی جلوبندی خودرو

1 دی 1400
0 427
۱۰ نشانه خرابی جلوبندی خودرو

گروه جلوبندی خودرو هپتان تولید کننده لوازم یدکی خودرو و قطعات صنعتی به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان لوازم یدکی در کشور فعال می باشد. محصولات تولیدی در کارخانه هپتان از ویژگی های برجسته ای برخوردارند. گروه صنعتی هپتان بسیاری از سوالات شما عزیزان در مورد خرابی جلوبندی خودرو را گردآوری نموده و در این صفحه در قالب ویدیو به آن ها پاسخ می دهد.

سواری خشک و سفت

اگر با گذر زمان راحتی رانندگی شما کم شده است به این معنی است که خرابی جلوبندی خودرو و سیستم تعلیق در خدروتان ایجاد شده است و نیاز به بازبینی و تعمیر و تعویض دارد. در این حالت شما هنگام رانندگی تمام پستی و بلندی های جاده را احساس خواهید نمود.

اختلالات فرمان خودرو

از دیگر دلایل خرابی جلوبندی خودرو کشیده شدم و یا زدن فرمان می باشد. به عبارتی در پیچ ها فرمان خودرو برخلاف فرماندهی راننده عمل می کند و همچنین از علائم آن گیجی خودرو می باشد.

لاستیک های خراب

آج تایر ها و کیفیت و نحوه قرار گیری آن ها تاثیر مستقیمی در سالم ماندن جلوبندی خودرو یا عدم خرابی جلوبندی خودرو دارند. بهتر است هر ۶ ماه یکبار به میزان فرمان جهت میزان کردن فرمان و چرخ ها مراجعه نمایید.

شنیده شدن صداهای نا متعارف از خودرو

صدای نا متعارف هنگام عبور از موانع و دست انداز ها و انحراف شدید خودرو به راست یا چپ می تواند به دلیل لقی و یا خرابی سیبک ها و سایر قطعات جلوبندی باشد.

ناکافی بودن عملکرد میل تعادل یا میل موجگیر

میل تعادل به کمک دو بوش در جلوبندی ماشین قرار گرفته و در صورت خرابی این بوش ها غربیلک فرمان میلرزد و فرمان میزند. این بوش ها در بی سرو صدا کار کردن سیستم تعلیق و جلوبندی ماشین نقش مهمی را ایفا می کنند.

سیبک خراب

خرابی و لقی سیبک موجب ارزش فرمان و زدن فرمان می شود.سیبک نباید حرکت عمودی چندانی داشته باشد. لقی سیبک هنگام عبور از پیچ ها می تواند منجر به شکستگی سیبک و حتی واژگونی خودرو شود.

آسیب به شاسی خودرو

اگر شاسی خودرو آسیب دیده باشد به سرعت تنظیمات اولیه کارخانه و ابعاد شاسی بهم می ریزد. خودرویی که در اثر تصادف شاسی تغییر حالت پیدا کرده باشد به سرعت در سیستم جلوبندی خودرو مشکل پیدا می کند. کشیدن فرمان به یک سمت خرابی سریع پلوس ها و همچنین پاره شدن گردگیر از نشانه های خرابی شاسی خودرو می باشد.

خرابی بازوی سگدست

خرابی بازوی سگدست باعث کشیده شدن فرمان به یک سمت می شود اما تعویض و تعمیر آن کار سختی نیست.

فنر و کمک فنر ضعیف

اگر فنر و کمک فنر خودرو ضعیف باشد سیستم هدایت خودرو تحت تاثیر قرار می گیرد و فرمان کشیده می شود. انحراف کمک فنر ها از حالت عمود کامل تاثیر بسیاری بر عمر جلوبندی خودرو و لاستیک سایی دارد.

خرابی ترمز ها

خرابی ترمز ها می تواند یکی از دلایل خرابی جلوبندی خودرو باشد. نیروی ترمز باید بین چرخ ها به یک اندازه باشد در غیر این صورت یک چرخ بیشتر از دیگری تحت فشار قرار گرفته و تغییر دور به سرعت انجام می شود و فرمان به یک سمت منحرف می شود.

هپتان با تکنولوژی های به روز در زمینه تولید لوازم یدکی خودرو و کسب استانداردهای مخنلف صنعت خودرو سازی محصولات خود را با تامین مواد اولیه مروب تولید و با کسب بازخوردهای بازار در تلاش است تا ایمنی و استحکام را برای شما و خودروتان به ارمغان بیاورد.

 

استعلام شرایط نمایندگی

5/5 - (6 امتیاز)

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.